Figurki z porcelany Jana Paw?a IIFigurki z porcelany Jana Paw?a II

Autor: ks. Pawe? Anio?     piątek, 19 marca 2010r., 13:40

2 kwietnia w Zak?adach Porcelany „?mielów” Sp. Zoo w ?mielowie wykonano pierwszych sze?? figurek S?ugi Bo?ego Jana Paw?a II. Konkurs na projekt figurki Jana Paw?a II og?oszony w styczniu przez Akcj? Katolick? przy parafii ?w. Micha?a w Ostrowcu ?wi?tokrzyskim wygra? Mariusz Woli?ski – artysta sztuk pi?knych, pracownik Zak?adów Porcelany „?mielów”. Projekt popiersia Jana Paw?a II – u?miechni?tego papie?a – spe?nia wszystkie normy technologiczne wypalania porcelany.

Akcja Katolicka przy parafii ?w. Micha?a remontuje Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Paw?a II – Hospicjum w Ostrowcu ?wi?tokrzyskim. Obecnie budowane s? szyby windowe, taras. Do Ko?ca kwietnia wyko?czona b?dzie kaplica Matki Bo?ej Nieustaj?cej Pomocy, gabinety pod Przychodni? Zdrowia Psychicznego oraz fizjoterapii. W tym roku wyko?czona b?dzie kuchnia, pomieszczenia pod siedzib? hospicjum Domowego, pobytu dziennego, apteki. Od marca dzia?a ju? ?rodowiskowy Dom Samopomocy dla Osób Niepe?nosprawnych Intelektualnie. Wy??czno?? do produkcji i rozprowadzania ma Akcja Katolicka, która chce w formie cegie?ek wspomóc Hospicjum. Figurki Jana Paw?a II – cegie?ki b?dzie mo?na naby? w Polsce i poza jej granicami. Obecnie prowadzone s? rozmowy z firmami zajmuj?cymi si? marketingiem. Zak?ad Porcelany miesi?cznie mo?e wyprodukowa? 500 sztuk figurek. Figurka Jana Paw?a II mo?e ozdabia? pó?ki i biurka gabinetów przypominaj?c Wielkiego Polaka, ale równie? domowe O?tarzyki. „Po emisji w TVP programu o porcelanowej figurce Jana Paw?a II by?o wiele telefonów z Polski oraz dwa z Ameryki do Zak?adu i Akcji Katolickiej, gdzie oraz kiedy b?dzie mo?na naby? cegie?ki – mówi ks. Pawe? Anio? – pomys?odawca przedsi?wzi?cia. Pyta wielu kolekcjonerów figurek z porcelany i tych, którzy kochaj? Jana Paw?a II. Pi?kny prezent na I komuni?, ?lub, prymicje, imieniny, jubileusze, a zarazem pomoc w tworzeniu ?ywego Pomnika Jana Paw?a II – Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Paw?a II”.

Pierwsz? figurk? podczas mszy ?w. w Kolegiacie ?w. Micha?a w rocznic? ?mierci Jana Paw?a II otrzyma? Ksi?dz Pra?at Tadeusz Lutkowski, który w tym roku obchodzi 50-cie kap?a?stwa oraz 25-lecia pracy w Ostrowcu ?wi?tokrzyskim.