?yczenia

Autor: ks. Pawe? Anio?     czwartek, 24 grudnia 2009r., 00:39

W imieniu cz?onków Akcji Katolickiej przy parafii ?w. Micha?a  ?ycz? Wam z ca?ego serca wspania?ych ?wi?t Bo?ego Narodzenia, w kontemplacyjnym zachwycie nad Dzieci?tkiem Jezus.

Gloria in excelsis Deo, et in terra pax hominibus bonae voluntatis!Tak ?piewali anio?owie przy ??óbku i tak za?piewaj? tej ?wi?tej nocy: Chwa?a Bogu! Pokój na ziemi! ?wiat by? pogr??ony w ciemno?ciach, zanim powsta?o prawdziwe ?wiat?o. Dzisiaj, w obfito?ci cudów i mnogo?ci bogactw radujemy si? z tej nowiny: ta, która rodzi, jest dziewic? i matk?, a Narodzony jest Bogiem i cz?owiekiem...

„S?owo Boga, które jest Bogiem, Synem Bo?ym, które „by?o na pocz?tku u Boga. Wszystko przez Nie si? sta?o, a bez Niego nic si? nie sta?o, co si? sta?o” wcieli?o si?, aby uwolni? cz?owieka od wiecznej ?mierci. Uni?y? si? On, ?eby przybra? nasz? nisk? natur?, ale Jego majestat przez to nie ucierpia?. Pozostaj?c tym, kim by? i przyjmujac na siebie to, czym nie by?, zjednoczy? nasz? natur? niewolników ze Swoj? natur? równego Bogu Ojcu... Majestat przybra? si? w pokor?, si?a w s?abo??, a wieczno?? w ?miertelno??: prawdziwy Bóg i prawdziwy cz?owiek...” (?w. Leon Wielki, Kazanie I na Narodzenie Pana).

Niech te ?wieta stan? si? okazj? do dzielenia si? rado?ci? w gronie rodzinnym i przyjacielskim, a tak?e pog??biania naszego rozumienia tajemnic Chrystusowych!

WESO?YCH ?WI?T

Dzi?kuj? za ka?dy gest pomocy w tworz?cym si? Hospicjum Jana Paw?a II