Przyjaciele Hospicjum Jana Paw?a II

Autor: Ks. Pawe? Anio?     poniedziałek, 14 grudnia 2009r., 14:43

Na pocz?tku serdecznie dzi?kuj? za wsparcie Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Paw?a II w Ostrowcu ?wi?tokrzyskim, pierwszego w naszym województwie Hospicjum stacjonarnego. Dzi?ki Pa?stwa wsparciu
w 2009 roku zebrali?my z 1 % od podatku dochodowego za 2008 rok kwot?: 284 942,40 z?. To dzi?ki Pa?stwa wsparciu, sponsorom oraz indywidualnym Ofiarodawcom mog?em w imieniu Akcji Katolickiej realizowa? dalsze prace remontowe: zakupi? wind? osobow? (151 126,80 z?), dobudowa? szyby windowe
i poprowadzi? dalsze prace wyko?czeniowe w budynku przy ul. Focha 5 (160.000 z?) oraz zakupi? sprz?t medyczno-rehabilitacyjny (115.000 z?), op?aci? media (50 000 z?) i in. Od kwietnia 2008 roku w budynku przy ul. Focha 5 funkcjonuje ?rodowiskowy Dom Samopomocy dla Osób Niepe?nosprawnych Intelektualnie, wypo?yczalnia sprz?tu medycznego, sala konferencyjna, a w tym roku uruchomili?my gabinet Fizjoterapii oraz Poradnie Rodzinn?. Pragnieniem moim jest, aby w nadchodz?cym 2010 roku uruchomi?: ?wietlic? Seniora – grup? wolontariack?, Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, Katolickie Stowarzyszenie Piel?gniarek
i Pracowników S?u?by Zdrowia, Al-anon – grup? wsparcia dla rodzin alkoholickich, Przychodni? Zdrowia Psychicznego i Uzale?nie? oraz Hospicjum domowe.

Te w/w inicjatywy uzale?nione s? od ?rodków finansowych i kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz zrozumieniem rz?dz?cych. Pragn? dotrze? do szkó? oraz organizacji m?odzie?owych jak
i doros?ych, aby tworzy? partnerstwo dla wolontariatu hospicyjnego w naszym regionie. Przygotowywana jest grupa m?odzie?y z Niemiec i Ukrainy, która przez rok b?dzie pracowa? w formie wolontariatu mi?dzynarodowego w naszym Hospicjum.

Dzi?ki zaanga?owaniu naszej m?odzie?y (PG 3, LO im. St. Staszica i J. Chreptowicza, z Bursy Szkolnej Os. S?oneczne oraz in.), przeprowadzili?my kwesty w marketach, przed cmentarzami i ko?cio?ami. Zebrane fundusze przeznaczyli?my na w/w prace remontowe oraz budowanie wspólnoty wolontariatu wokó? tego ?ywego pomnika Jana Paw?a II.

Wielu z Pa?stwa pyta: w jaki jeszcze sposób mo?e pomóc tworz?cemu si? Hospicjum i dzie?om przy nim powstaj?cym? Wiele jest takich mo?liwo?ci. Czyni? starania, aby mo?na by?o wspiera? hospicjum poprzez wysy?ane SMS-y. Obecnie mo?na zakupi? cegie?k? (zamawiaj?c telefonicznie nr tel. 41 24 24 155 lub zakupi? w bibliotece przy ko?ciele ?w. Micha?a) figurk? z porcelany przedstawiaj?c? Jana Paw?a II, wykonan? w Zak?adach Porcelany w ?mielowie, jak równie? wp?acaj?c na konto bankowe. Od grudnia mo?na sk?ada? ofiary do oznakowanych skarbon w: Galerii Ostrowiec, jak równie? przed „?yw? Szopk?” (od 24 grudnia do 6 stycznia mieszcz?c? si? na terenie O?rodka Sportowo-Rekreacyjnego MICHAEL – wej?cie od Targowicy), do odwiedzenia której serdecznie zapraszam. Mo?na b?dzie to uczyni? tak?e 6 stycznia
o godz. 19.00 przed koncertem kol?d ELENI
w kolegiacie ?w. Micha?a lub sk?adaj?c tam na tac?
w dowolnym terminie kopert? z danymi osobowymi z dopiskiem „Na HOSPICJUM”.

W telegraficznym skrócie przedstawi?em Pa?stwu prace, które zosta?y wykonane za przekazane przez Was ?rodki finansowe. Ju? teraz zapraszam do zwiedzenia tego dzie?a w „Dni otwarte Hospicjum”:
1-2 kwietnia 2010 roku, w godz. 12.00 -15.00.

Kochani, je?li w tym roku 6 920 osób wspar?o nasze Hospicjum i zebrano o 113 742,40 z? wi?cej,
w porównaniu z rokiem ubieg?ym, to je?liby ka?dy z nas zach?ci? przynajmniej jedn? now? osob? do przekazania 1% od podatku dochodowego za rok 2009 na Hospicjum, to mam nadziej?, ?e koniec 2010 rok by?by rokiem zako?czenia remontów Hospicjum.

Wydatków jest jeszcze wiele: nowy dach, zewn?trzna elewacja, budowa nowego budynku administracyjno-formacyjnego w parku na miejscu „dyrektorówki”, ogrodzenie Hospicjum, meblowanie, systemy alarmowe: po?arowe, przywo?awcze, winda ?ywieniowa i towarowa, wyko?czenie kuchni, wprowadzenie w?asnego systemu grzewczego i in.

Z Bo?ym b?ogos?awie?stwem i ludzk? ?yczliwo?ci? mo?na „góry przenosi?” oraz innym „niebo przybli?a?”. Dzi?kuj?c, prosz? o dalsz? ?yczliwo?? i wsparcie tego dzie?a, które nam wszystkim b?dzie s?u?y?, a szczególnie dla tych spo?ród nas, dla których cierpienie sta?o si? ci??arem i tajemnic? trudn? do zrozumienia.

Z okazji ?wi?t Bo?ego Narodzenia ?ycz? Pa?stwu, niech „S?owo, które Cia?em si? sta?o” przemienia nasze serca i oblicze naszej ?wi?tokrzyskiej Ziemi, co by?my zdrowi byli, zawsze si? radowali i serca na innych w potrzebie otwierali. Co daj Nam i b?ogos?aw Dziecino Ma?a. Amen.

Ks. Pawe? Anio?