Pami?tali o nas w Danii

Autor: Ks. Pawe? Anio?     środa, 30 kwietnia 2008r., 07:39

2 kwietnia o godz. 12.40 z Viborga do Ostrowca ?wi?tokrzyskiego wyjecha? pierwszy transport medyczny do hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Paw?a II; Dzi?ki staraniom prezydenta miasta Jaros?awa Wilczy?skiego oraz naczelnika Marka Nowaka z Danii przywieziono du?o cennych rzeczy: 24 ?ó?ka na pilota, materace, podno?niki, taborety, ?ó?ko k?pielowe, wózki inwalidzkie, baloniki, stojaki pod kroplówki, komputery, drukarki, kopiarki, po?ciel, meble medyczne i biurowe. ??cznie trzy pe?ne gara?e darów do Hospicjum Domowego. Juz w sobote dwa ?ózka zosta?y wypo?yczone chorym w Ostrowcu ?wi?tokrzyskim. „Potrzeby s? wielkie. Sprz?t si? zu?ywa, a chorych przybywa. Akcja Katolicka przy parafii ?w. Micha?a bezp?atnie u?ycza sprz?tu medycznego. W my?l „darmo otrzymali?cie darmo dawajcie” – przypomina ks. Pawe? Anio? – koordynator i dyrektor dzie? prowadzonych przez Akcj? Katolick? w Ostrowcu ?wi?tokrzyskim.

„To obecnie pierwszy transport do Hospicjum – mówi Jaros?aw Wilczy?ski –prezydent miasta. Dobra wspó?praca miasta z w?adzami Danii b?dzie owocowa?a w wsparciu w sprz?t Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Paw?a II”.